Print
Category: Eventy
Hits: 2870

8

LIP

3 miksery, 5 kompletów sztućcy, 4 żelazka, 10 kompletów ręczników oraz pościeli, czyli kilka słów o nietrafionych prezentach ślubnych.

Pościel – bawełniana, pstrokata, najczęściej o wymiarach nie pasujących na żadne z łóżek w mieszkaniu państwa młodych. Jeśli już goście decydują się na zakup pościeli warto pomyśleć o wyborze standardowych wymiarów, delikatnych i klasycznych wzorów, które będą pasować do każdego wnętrza.
 
 
Zastawa – ile kompletów zastawy potrzebuje para młoda na start? Wydaje się, że jeden elegancki na 12 osób będzie idealny. Jednak goście często o tym zapominają. Najczęściej kupują zastawy wzorzyste w mocnych, czasem nieco starodawnych kolorach. A przecież najlepsze jest to, co ponadczasowe, klasyczne i w stonowanych kolorach. Takie rzeczy nigdy nie wyjdą z mody, będą pasować do wszystkiego a także długo posłużą obdarowanym.
 
 
Sztuka – rzeźby, obrazy, figurki… – Jeżeli państwo młodzi nie są pasjonatami sztuki, zrezygnujmy z niego. Podarowanie komukolwiek takiego rodzaju prezentu może przysporzyć jedynie zakłopotania obdarowanemu. Będzie wręcz zmuszony do umieszczenie prezentu w swoim domu, nawet, gdy do niczego nie pasuje, bądź po prostu nie jest w jego stylu. Zamiast artystycznego obrazu, rzeźby, wazonu, wazy,  szczęśliwego słonia z trąbą do góry czy porcelanowej figurki postawmy raczej na profesjonalnie wykonany obraz państwa młodych. Zapewne przypadnie im do gustu i znajdą dla niego miejsce w swoim domu.
 
Zwierzęta – to chyba oczywiste I nie trzeba tego za bardzo tłumaczyć. Oczywiście może to być marzenie państwa młodych, ale to, czy mogą oni sobie pozwolić na zwierzę, mają odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu i są gotowi podjąć się opieki nad nim to zupełnie inna sprawa. To ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność, dlatego nie róbmy tego z zaskoczenia.
 
Gigantyczne maskotki
- To idealny prezent dla dziecka lub kogoś kto leży w szpitalu, ale nie na początek nowej drogi życia. Na ślubie wystrzegamy się zdziecinniałych prezentów, które zajmują ogrom przestrzeni. Niepraktyczny prezent zawadzający w mieszkaniu będzie pierwszym do oddania. Niestety.
 
Co zrobić, aby uniknąć nietrafionych prezentów? Jak państwo młodzi mogą uniknąć mikserów, żelazek, zastaw czy maskotek. Odpowiedź jest prosta i przyszła do nas zza Oceanu – lista prezentów. Młodzi sporządzają listę przedmiotów, które chcieliby otrzymać i goście decydują o tym, który prezent podarują. Dodatkowo można umieścić adres sklepu. Droższe podarunki automatycznie wybierają bliscy (rodzice, świadkowie) lub kupuje je wspólnie kilka osób. O te drobniejsze, jak elementy zastawy czy sprzęty kuchenne typu toster, troszczą się znajomi. Nikt nic nie musi, każdy wybiera to, co chce kupić i na może sobie pozwolić finansowo. To idealne rozwiązanie zarówno dla pary młodej, jak i gości.
 
Innym rozwiązaniem jest zrobienie prezentu własnoręcznie zgodnie z zasadą DIY. Drobne prezenty, które młodym będą przypominać ten wyjątkowy dzień, osobę, od której je dostali możemy wykonać samodzielnie. Idealnie sprawdzą się np. porcelanowe kubki, spersonalizowane obrazki czy poduszki z inicjałami Młodych. 
 
PATRYCJA.